Arion Original Junior

blog_2

Niesamowita, kompletna oraz zbilansowana wysokostrawna karma dla szczeniąt i młodych psów od 4 tygodnia do 12 miesiąca życia. Stworzona tak, aby zapewnić prawidłowy rozwój w najmłodszym okresie szczeniąt. Ma to na celu zapobieganie powstawaniu różnych schorzeń w przyszłości przez braki aminokwasów w diecie, mikroelementów oraz witamin.

Specjalnie stworzony skład i odpowiednia zawartość wapnia oraz fosforu pozytywnie wpływają na właściwą budowę kości oraz rozwój ciała. Wysoka zawartość białka i tłuszczu wraz z odpowiednią dozą witamin i substancji mineralnych to gwarancja zdrowego rozwoju Twego psa. Białko zapewni stały i stabilny wzrost masy ciała pieska, budując silną strukturę mięśniową oraz kostną.

W karmie tej zawarte są również chelaty. Są to inaczej mówiąc naturalne cząsteczki wykorzystywane w karmach w celach wzbogacania ich w śladowe składniki mineralne. Miedź, żelazo, czy cynk w postaci chelatów są o wiele bardziej przyswajalne przez organizm niż pierwiastki w formie wolnej. Rezultatem takiego rozwiązania jest poprawa transportu tlenu w systemie krwionośnym, a nawet zwiększenie żywotności, wzmocnienie systemu odpornościowego i poprawa sprawności psa. Innymi słowy, chelaty umożliwiają lepsze wykorzystanie zawartych w karmie składników mineralnych w porównaniu z pierwiastkami w formie wolnej (niechelatowej)
Innym istotnym elementem jest wyciąg z yuccy, który redukuje w znacznym stopniu nieprzyjemną woń psich odchodów. Ten mały dodatek pochodzenia roślinnego ma właściwości zmniejszania poziomu amoniaku i efektów rozpadu białek zawierających związki azotu powodujących nieprzyjemny zapach.
jagnięcina, kurczak i ryż są podstawowymi źródłami białek we wszystkich karmach ARION. Jagnięcina z ryżem jest rekomendowana głównie dla psów o wrażliwym układzie pokarmowym oraz tych posiadających problemy ze skórą i sierścią. Kurczak z ryżem ułatwia trawienie i sprzyja zmniejszeniu się ilości odchodów. Poza tym psy naprawdę przepadają za wyjątkowym smakiem kurczaka.
Nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6 w optymalnych proporcjach sprzyjają zachowaniu przez psa zdrowej skóry i sierści.
Bez sztucznych barwników i substancji zapachowych - starannie dobrane naturalne składniki nie zawierające sztucznych barwników i substancji zapachowych tworzą karmę o bardzo dobrym smaku.