Arion Original Adult

blog_2

Jest to dobrej jakości, kompletna oraz wysokoenergetyczna karma oparta na bazie ryżu, jagnięciny i warzyw dostosowana specjalnie dla psów aktywnych i pracujących. Użycie wysokiej jakości źródeł białka oraz ryżu jako zboża bezglutenowego znacznie redukuje ryzyko powstania uczuleń objawiających się zaburzeniami czynności organów wewnętrznych czy wyglądu skóry. Chelaty - są to naturalne cząsteczki stosowane w karmach do wzbogacania ich w różnego rodzaju składniki mineralne. Miedź, żelazo, czy cynk w postaci chelatów są lepiej przyswajalne przez organizm niż pierwiastki w formie wolnej.

Rezultatem takiego rozwiązania jest poprawa transportu tlenu w systemie krwionośnym, a w konsekwencji polepszenie witalności, wzmocnienie systemu odpornościowego i poprawa sprawności psa. Inaczej mówiąc, chelaty umożliwiają lepsze wykorzystanie zawartych w karmie składników mineralnych w porównaniu z pierwiastkami w formie wolnej (niechelatowej).
Zawiera się w niej jeszcze specjalny wyciąg z yuccy, który zmniejsza brzydką woń psich odchodów. Ten naturalny dodatek pochodzenia roślinnego ma właściwości redukowania poziomu amoniaku i efektów rozpadu białek zawierających związki azotu, które są przyczyną nieprzyjemnych zapachów.

Jagnięcina, kurczak i ryż są podstawowym źródłem białek we wszystkich karmach ARION. Jagnięcina z ryżem jest głównie polecana dla psów o delikatnym układzie pokarmowym oraz tych które mają różnego rodzaju problemy ze skórą i sierścią. Kurczak z ryżem polepsza trawienie i sprzyja zmniejszeniu się ilości odchodów. Poza tym psy bardzo przepadają za wyjątkowym smakiem kurczaka... Nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6 w odpowiednich proporcjach w konsekwencji prowadzą do zachowania przez psa zdrowej skóry i sierści.

Bez sztucznych barwników i substancji zapachowych. Starannie dobrane naturalne składniki nie zawierające sztucznych barwników i substancji zapachowych są esencją doskonałości tej karmy. Makroskładniki dzielą się następująco: białko 28% tłuszcz 13% + witaminy (m.in. D3, E) oraz pierwiastki (żelazo, miedź, jod).
Podsumowując użycie wysokiej jakości źródeł białka oraz ryżu jako zboża bezglutenowego znacznie redukuje ryzyko powstania uczuleń objawiających się zaburzeniami czynności organów wewnętrznych czy wyglądu skóry.